Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Langer - člen dozorčí rady firmy Synergion Mladkov a.s. a Synergion Hraniční vrch a.s.

5. 8. 2013

Po veřejné schůzi v únoru 2011 obdrželi obyvatelé obcí Mladkov a  Lichkov dopis od firmy Synergion, ve kterém se mj. píše:

Korupční jednání – Nikdy jsme nedali žádný úplatek ani žádnému ze starostů, ani jakémukoliv ze členů obou zastupitelstev, ani komukoliv dalšímu v procesu zúčastněnému. Ale s jistotou to víme jen my, oba starostové, členové zastupitelstev, ostatní zúčastnění a Bůh. Všichni ostatní se mohou jen domnívat a vymýšlet pomluvy. Taková pomluva je pro odpůrce dobrou zbraní – lidé milují konspirační teorie a současně obrana proti pomluvě je značně složitá. Ze všeho, co okolo VTE zaznělo, se nás pomluvy tohoto korupčního typu dotýkají nejvíce – nejen, že to staví všechny ostatní lidi do opozice proti nám, ale kazí to naši dobrou pověst, kterou potřebujeme a chceme si udržet nejen v Lichkově a Mladkově, ale také pro další projekty. Z tohoto důvodu bychom na tomto místě konstatovali, že od tohoto okamžiku budeme na nařčení z korupce reagovat velmi tvrdě a klidně podávat žaloby jednu za druhou, jakmile k tomu kdokoliv zadá podnět svým jednáním. Však ona pravda vyjde najevo.“ 

A ještě z jiného odstavce:

„…Díky několikaletému analyzování a posuzování celého projektu jsme si však jisti, že vše je v pořádku. Jsme proto přesvědčeni, že celý projekt za tu námahu stojí. Umožňuje vydělat peníze nám i zúčastněným obcím, a to vše dnes poměrně málo obvyklým způsobem – aniž bychom museli někoho okrást nebo podvést.“

Jak už jsme zmínili výše, je tento dopis z roku 2011. Informace, které jsme nalezli na webových stránkách týkající se výstavby větrných elektráren v obci Jívová, kde chce společnost Synergion také stavět, jsou poněkud v rozporu s tím, co forma Synergion před dvěma lety napsala občanům.

Odpůrci výstavby VTE v obci Jívová na Olomoucku jsou zřejmě jiného názoru vzhledem ke zjištěným skutečnostem, které zveřejnili na svých webových stránkách www.jivova.com. Níže uvedený článek je převzat právě z těchto stránek. I v tomto případě figuruje v investorské společnosti Jiří Langer.

 

Tento níže uvedený článek je převzat z webových stránek www.jivova.com.

KDO JE TO JIŘÍ LANGER?

langer.jpgNa zasedání zastupitelstva obce Jívová ze dne 29.7.2013 bylo   odhlasováno uskutečnění několika kroků k vyjasnění současného stavu ohledně VE Jívová. Jedním z bodů bylo i zjištění informací o důvěryhodnosti firmy Synergion Jívová s.r.o. a Synergion Červený kopec, a.s. za které jedná Jiří Langer.

Jelikož jsem si chtěl ověřit informaci o propojení Jiřího Langera – amnestovaného a Jiřího Langera - Synergion, vyhledal jsem příslušné články v médiích a srovnal je s údaji z rejstříku lupin.cz.

Domnívám se, že uvedené skutečnosti jsou natolik závažné, že by na jejich základě mělo zastupitelstvo obce okamžitě přerušit jakékoliv styky s Jiřím Langerem a zejména okamžitě vypovědět smlouvu o spolupráci s firmou Ventureal z roku 2006. 

Hrozí totiž reálné nebezpečí, že naše obec z existence zamýšlených elektráren nejen žádné peníze nezíská, ale naopak se dostane do obrovských dluhů díky nejasné a podivné smlouvě o spolupráci.


Použité zdroje:

https://lupin.cz/#detail:26152321-jiri-langer-pristoupimska-431-10000-praha-10

- Bradley, Rosenblatt & Company, a.s. člen statutárního orgánu představenstva
(od 14.3.1997 do 19.12.2012)
- FINNEX Praha ,spol. s r.o. člen statutárního orgánu
(od 29.6.1994 do 16.4.1997)
- FINNEX Praha ,spol. s r.o. společník s vkladem
(od 29.6.1994 do 19.3.1999)
- Evropský průmyslový holding, a.s., v likvidaci člen dozorčí rady
(od 25.11.1998 do 5.6.2003)
http://finance.idnes.cz/finnex-story-aneb-jak-ne-prijit-o-penize-f0j-/inv.aspx?c=A010606_203249_fi_osobni_2547

Jiří Langer, zakladatel celého FINNEXu, působí ve firmách:
- Bradley, Rosenblatt & Company, a.s. – dříve FINNEX Securities a.s., předseda představenstva
- Evropský průmyslový holding a.s., předseda dozorčí rady

Zde další články o vazbě Jiřího Langera:

http://ekonomika.idnes.cz/byvaly-sef-finnexu-je-obvinen-a-ve-vazbe-fcw-/ekonomika.aspx?c=A010919_221835_ekonomika_pol
http://ekonomika.idnes.cz/maklerska-firma-br-c-dluzi-70-milionu-korun-fgv-/ekoakcie.aspx?c=A010820_141852_ekoakcie_klu
http://finance.idnes.cz/dalsi-z-finnexu-klesa-ke-dnu-dp2-/inv.aspx?c=A010821_084606_fi_osobni_3370
http://hn.ihned.cz/c1-59339450-nezname-pribehy-z-amnestie-dolary-zmizely-pres-panenske-ostrovy

Pár citací z výše uvedených zdrojů:

Jeden ze zakladatelů finanční skupiny Finnex Group a šéf nedávno zbankrotovaného obchodníka s cennými papíry, firmy Bradley, Rosenblatt & Company (až do letošního května se jmenovala Finnex Securities), Jiří Langer, byl v minulých dnech obviněn policií ze zpronevěry 24 milionů korun a soud na něj zároveň uvalil vazbu.

Ze stejné doby je i případ investiční skupiny Finnex, která v roce 2000 ohlásila, že provedla za první pololetí obchody za 17 miliard. V rozhodnutí o amnestii manažerů Jiřího Keršlágera a Jiřího Langera zabírá seznam poškozených klientů přes 22 stran. Manažeři podle obžaloby podepsali v roce 1999 tři smlouvy o tom, že jejich firma se zaručuje za téměř 23 milionovou půjčku, kterou si od banky v Lucemburku vzala jistá společnost registrovaná v Irsku. “Fakticky byla ovládána obviněnými. Jiří Langer nechal tuto společnost založit a řídil ji a společně s Jiřím Keršlágerem měli i podpisová práva k účtům společnosti,” rekapituluje v amnestijním rozhodnutí soudkyně Silvie Slepičková. Irská firma úvěry nesplatila, a tak klienti Finnexu přišli o peníze.

(autor Martin Dvořák, zdroj: http://www.jivova.com/2013/07/30/kdo-je-to-jiri-langer/#more-3167)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář