Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Sobkovicích větrník nebude

25. 3. 2011

Uskutečnila se v agresivní atmosféře, padaly výrazy jako lež a podvod. Vítaným hostem nebyl Deník a těžké to měli i policisté, které pozval starosta Josef Faltus.
Závěr je však jednoznačný: vedení obce respektuje výsledek veřejné ankety, v níž obyvatelé větrníku, respektive větrníkům, řekli „ne“. Ve stejném duchu se v dopise vyjádřil i zástupce investora, firmy Windtex. „Výsledek hlasování je společností respektován. Společnost Windtex nemá k dnešnímu datu vůči obci Sobkovice žádné závazky ani pohledávky.
Smlouvu o spolupráci a vzájemné pomoci, která byla uzavřena 2. srpna 2010, navrhuji zrušit,“ napsal mimo jiné prokurista společnosti Stanislav Buchta. Obci popřál další rozvoj i bez větrných elektráren.
Místně příslušný policista Jan Tkačík do situace vnesl jasno, když vysvětlil, že policie se věcí zabývala z podnětu obce, respektive starosty, který se na ni obrátil kvůli letáku a vizualizaci. Zároveň vyvrátil mylné informace o údajném oznámení na starostu kvůli úplatkům.
„Věc byla vyřešena, policie zaslala na obecní úřad vyrozumění o rozhodnutí v celé věci. Nejedná se o žádnou protiprávní činnost, iniciativa odpůrců je normální občanská iniciativa, která může v dnešní době v naší zemi vystoupit svobodně proti čemukoliv, fotografie byla ilustrační. Můžete s tím nesouhlasit, nemusí se vám to líbit, ale k protiprávnímu činu nedošlo,“ uzavřel Jan Tkačík.

(zdroj: Orlický deník, dostupný na: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/v-sobkovicich-vetrnik-nebude20110320.html)