Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smlouva je paskvil

11. 7. 2011

On a jeho kolegové mohli občanům říci své jasné stanovisko k právnímu posudku smluv obce s investory plánované výstavby větrných elektráren, jenž v několika bodech nevyznívá pro obec vůbec lichotivě. „Ta smlouva je paskvil,“ říká o ní Bok.
Advokát Šimon Slezák v posudku například uvádí, že nelze vyloučit, že v případě posuzování platnosti a závaznosti smluv ze strany soudu „bude dovozeno, že smlouvy jsou absolutně neplatné“. Spatřuje dvě hlavní příčiny, a to neurčitě popsaný předmět smlouvy a rozpor závazků obce se zákonem.
Zastupitel Ivan Bok na nedostatky upozorňoval už dříve, opíral se při tom o tři posudky, jež si nechal vypracovat. Výsledek? Setkal se s posměchem, že si je snad sám ťuká doma na stroji. Svůj „boj s větrnými mlýny“ ale nevzdává. Ve čtvrtek navrhoval dvě usnesení. „Z posudku plyne, že obec by mohla od smlouvy s firmou Synergion odstoupit bez jakýchkoli nároků z jejich strany. Jako zastupitel jsem navrhl, aby obec od smlouvy odstoupila, bylo to zamítnuto,“ říká Bok. U zastupitelů neuspěl ani s návrhem na vyhlášení závazné ankety. K němu přitom zastupitelé dali souhlas už v únoru, o měsíc později ale usnesení revokovali, když se proti možnosti hlasování „lufťáků“ postavila skupina obyvatel.
„Navrhoval jsem, aby obec vyhlásila závaznou anketu o odstoupení od smlouvy s firmou Synergion, které se zúčastní občané a majitelé nemovitostí. Dva byli pro, jeden proti a čtyři se zdrželi. Hodně občanů má zájem se k problematice vyjádřit, teď když tady ta šance je, zastupitelé od toho utíkají. Jednají stylem: odložíme to co nejdál, schováme se za jiné rozhodnutí, hlavně abychom to nemuseli rozhodnout my,“ dodává Ivan Bok.
Starostu Teodora Šmoka jsme v pátek zastihli na důležitém jednání o dopravní obslužnosti v Mladkově, přesto se ke čtvrtečnímu jednání zastupitelů alespoň krátce vyjádřil. „Smlouva byla projednána bez přijatého usnesení. Situace trvá, je to otevřené,“ uvedl starosta pro Deník s tím, že anketu o větrnících obec prozatím vyhlašovat nebude.

 

(zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/smlouva--je-paskvil-rika-zastupitel20110701.html)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář