Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé chtějí víc informací o větrnících

27. 3. 2011

„Vzbouření na vsi“ proběhlo při středečním veřejném zasedání zastupitelstva. „Chceme veřejnou schůzi!“ zaznělo ze strany obyvatel. A vedení obce jim vyhoví. Jak Deníku potvrdil starosta Teodor Šmok, veřejná schůze, na níž by neměl chybět zástupce investora, se uskuteční do týdne. Další příležitost dostane veřejnost za pár měsíců. „Nyní probíhá připomínkování záměru, poté, po vyřízení připomínek, bude veřejné projednání. Pravděpodobně v květnu nebo červnu,“ doplnil starosta, co bude následovat dále.

Podle informací od místních se zúčastnění na veřejném zasedání „pustili“ do zastupitelů, kteří museli veřejně říct, zda jsou pro, nebo proti záměru. Svým názorem se netají například nový zastupitel Ivan Bok. „Rád bych svým potomkům předal přírodu Orlických hor v takovém stavu, v jakém jsem ji dostal od svých předků,“ říká zastupitel. Iniciativu lidí podporuje, jejich dosavadní informovanost považuje za zcela nedostatečnou. Nepopírá, že to mohl být dokonce záměr. Někteří lidé z vedení obce mohou být podle něj v investici osobně zainteresováni.

(zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/lide-chteji-vic-informaci-o-vetrnicich20110127.html)

Diskusi k tomu to článku celou najdete na: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/lide-chteji-vic-informaci-o-vetrnicich20110127.html?diskuse=1

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář