Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpověď senátora Šilara

15. 5. 2013

Vážená paní Urbanová,

Myslím, že se nebudu tvářit, že o vašem sporu s obcí, potažmo s panem starostou nevím. To bych byl asi špatný regionální radní. Větrné elektrárny  by měly sloužit a vyrábět elektřinu, jako obnovitelné zdroje. Ted je otázka  za jakých podmínek.  Po těch letech se jednoznačně prokázalo, že přírodě nevadí a že jediný problém je že, se někomu nelíbí, nebo mu to nevadí. A potom tam je ještě lidská závist,  někdo byl šikovnější a vydělává na tom . To je ale u všech   podnikatelů.

Z těchto důvodů jsem pro využití všech obnovitelných zdrojů, protože je to šetrné vůči dalšímu rabování uhlí a ropy. A když v této oblasti  podniká obec, která nemá moc prostředků, tak jsem jako bývalý starosta pro.

Musejí být splněny  ale  zákonné podmínky. V tomto případě je to vliv na životní prostředí, tedy známá EIA. Také zastupitelstvo obce by mělo být pro.  No a potom  následuje posuzování podle krajinného rázu a to je o tom zda-li se to  líbí nebo ne a zda-li to někomu vadí. O tom by měli rozhodnout odborníci.

 Pořád nechápu, že  skoro všem odpůrcům   elektráren  nevadí  sloupy vysokého napětí, nebo telekomuniční věže na kopcích. Asi proto že se netočí. Ale zrovna tak porušují  krajinný ráz.

Co se týká přímo Lichkova , já nejsem kompetentní  ani v jedné oblasti rozhodování . Čili,  můžu jenom říci svůj názor.   Větrné elektrárny, jako dočasné stavby, které jsou  - ano. At slouží.  Ale musejí být všechny zákonné podmínky kladné !

 

Zdraví  vás Petr šilar, i když je mi jasné že jste si mě připsala  na seznam  nepřátel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář