Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děkuji - nechci vrtule nad Mladkovem

7. 3. 2011

S velkou lítostí sleduji dění posledního měsíce v Mladkově, kde jsem prožil 61 roků. Je mi  86 let a i v současnosti se snažím být obci užitečný - vedu obecní kroniku. Když jsem v lednu dostal informační sms, že je k dispozici na obecním úřadě dokumentace k výstavbě větrných elektráren v Mladkově, zapůjčil jsem si ji k naskenování některých částí pro kroniku. Jako kronikář mám samozřejmě přístup k zápisům ze schůzí zastupitelstva a dalším materiálům, ale nebylo v nich psáno nic takového, aby si člověk pomyslel, že výstavba větrníků je, jak se říká, na pořadu dne. Postupně jsem se dozvídal to, co mělo být občanům řečeno ještě před tím než obec podepsala smlouvu o spolupráci se Synergionem.

Rozhodně nesouhlasím s tím, aby se nad vesnicí roztočily větrné elektrárny!

Investor, který si zamanul, že postaví své stavby tady, je veden snahou vydělat. Celkem pochopitelné. Pro mě je ale nepochopitelné a nepřijatelné, že zastupitelé obce Mladkov        tak suverénně rozhodli sami bez znalostí názoru svých voličů.

Myslí si, že mají patent na rozum? Chtěl bych svůj život dožít v klidu ve známém krásném prostředí. Snažil jsem se celý svůj aktivní život dělat všechno pro rozvoj turistiky v našem malebném okolí, značil jsem turistické trasy, pořádal turistické pochody, založil naučnou stezku Betonová hranice  apod..

Jsem přesvědčen, že v obci se dá udělat mnoho, co prospěje místním i rekreantům –                a nepotřebujeme k tomu tisícové almužny od Synergionu. K tomu stačí zapojit vynalézavost a ochotu udělat něco i zadarmo. Uklidňuje mě vědomí, že v Mladkově žijí i takoví, pro které není modlou slepice snášející zlatá vejce…

Věřím ve vítězství zdravého rozumu.

Dobroslav Mareček, Mladkov 30 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

necheme v Petrovičkach vrtule a žadnou svicarskou firmu

(josef schöndorf, 29. 3. 2011 19:47)

Lidi by si měli uvědomit kde jsou sny a kde je realita v teto republice nidko nic nedava zadarmo a vyhrušky našich zastupitelu poukazuje na to jaky znich jsou neschopni řešit věci ty co by měli a nestršit sve voliče zapomynaji na ktere strně by měli byt my všichni v Petrovičkach jsme proti vystavavbě jsme radi že mame spravenou komunikaci a touto vystavbou by ji zničily jinou nam z eu fondu neopravěj