Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky ankety VOPRUZ ROKU

17. 1. 2012

Měl to být spíš pokus o odlehčení atmosféry s blížícím se koncem roku. Nakonec se ale z ankety vyhlášené redakcí Orlického deníku stal doslova bestseller, který si získal až neuvěřitelnou pozornost čtenářů a návštěvníků webových stránek našich novin.

Nominace a hlasování v anketě „Vopruz roku 2011“ strhaly všechny dosavadní rekordy v návštěvnosti webu Orlického deníku.Ve čtvrtek před polednem ukazovalo „počítadlo“ návštěv číslo 10 412!
Poměrně slušně se i hlasovalo, jednotlivým nominacím bylo celkem uděleno bezmála jedenáct set hlasů. Rozběhla se také diskuze, v níž zazněly i zajímavé názory. Jejím malým stínem (jak jinak?) ovšem byla skutečnost, že řadu hlavně radikálnějších názorů jejich autoři nepodepsali. A jak všechno dopadlo?

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ:

1. Dostanou přednost peníze, nebo příroda? 416

2. Never more! za nové jízdní řády 415

3. Ústecký park – nepark zvaný Kociánka 169

4. „Stará dáma“ se asi diví 84

Pohádka o hloupém Honzovi, nebo drama o pomstě? 5

Co kdo komu ukradl? 3

Kraj stromy počítal „po svém“ 3

Rachitický Perner stále dráždí 3


S výsledky ankety jsem spokojený
Jedním z nemnoha podepsaných ve webové diskuzi u nominací na titul „Vopruz roku 2011“ byl ústecký architekt Petr Kulda. Redakci určitě potěšilo jeho konstatování: „Dobrá zpráva pro trudomyslné kryptopesimisty: dokud je u nás možné, aby sdělovací prostředky zabránily nesmyslnému kácení stromů, budování zbytečných větrných a fotovoltaických elektráren, rušení železničních zastávek a bourání historicky nenahraditelných staveb, ještě je jiskřička naděje....“. Petra Kuldy jsme se po ukončení ankety zeptali, jak vnímá její výsledek. Tady je jeho odpověď:
„S výsledky ankety jsem spokojený, ´soutěžil´ jsem za Kociánku, jsme ´na bedně´ a prohrát s takovými soupeři, jako jsou jízdní řády a větrné pseudoelektrárny, považuji za čest. Zatímco Kociánka je zprzněný kus jednoho města a bolí řádově pár tisíc lidí, větrné pseudoelektrárny by zprznily kus krásné orlické krajiny, kde žije mnoho tisíc lidí, a zprzněné jízdní řády zasahují dost fatálně do života ještě většího počtu lidí. Diskuze nijak nevybočila z republikového standardu, kdy se nejradikálnější přispěvatelé neumějí podepsat, takže vlastně není s kým diskutovat.“

(zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/vopruz-roku-boj-do-posledni-chvile20120113.html)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář